BIBUŁY BEZKWASOWE


bibuła bezkwasowa (Tissmooth)
– to specjalistyczna – certyfikowana biała i kolorowa niskogramaturowa bibuła posiadająca współczynnik pH 7 i niskie gramatury rzędu 17, 18, 20 g/m2 – w pełni ekologiczna, bezchlorkowa, bezzapachowa, bezpyłowa, lekko transparentna (transparentność zależna jest od zastosowanej gramatury), przyjemnie szeleszcząca, podatna na zginanie, elegancka i bezpieczna dla pakowanych w nią artykułów. Występuje wyłącznie w arkuszach.
Idealnie nadaje się do pakowania oraz owijania ubrań, bielizny, koszul, garniturów, galanterii męskiej, konfekcji damskiej,  odzieży skórzanej, butów jak i separowania czy wypełniania delikatnych nosków obuwia czy przekładania obuwia w pudełkach firmowych, do wypychania wnętrz torebek, portfeli, kieszonek walizek czy toreb albo do pakowania kosmetyków i biżuterii. Pięknie eksponuje opakowane w niego towary, wzmacnia ich prezencję wizualną, solidnie zabezpieczając je jednocześnie podczas odległego i nawet długotrwałego transportu. Jest więc z powodzeniem wykorzystywana przez krawców, w szwalniach, w magazynach logistycznych i miejscach gdzie towar jest pakowany lub tam gdzie jest dzielony i przepakowywany.
Stosowanie pakowych materiałów bezkwasowych stanowi nowość w dziedzinie opakowań –
gwarantują one podwyższone bezpieczeństwo pakowanych w nie  towarów (materiałów, skór, dzianin, ceramiki, metali, elementów z tworzyw  sztucznych, wyrobów o niejednorodnym składzie i barwie). Owijki bezkwasowe zapewniają  nie tylko elegancję, ale przede wszystkim nie pozwalają na jakiekolwiek  uszkodzenia czy reakcje z pakowanym/owijanym w nie towarem. Nie chłoną  zapachów i same są bezzapachowe, nie koloryzują, same nie absorbują barw, są  dyskretne oraz eleganckie i przyjemne w dotyku, bardzo komfortowe i elastyczne w  użyciu, zachowując jednocześnie dużą wytrzymałość. Są też neutralne i  nieinwazyjne w stosunku do zapakowanych w nie przedmiotów, nie rysują też  ich powierzchni tak jak często czynią to zwykłe papiery pakowe z grupy  pergaminów i Kraftów, przy czym są bardzo lekkie, co nie przysparza dodatkowych kosztów transportu.

Nazwa firmowa bibuły bezkwasowej: Tissmooth