Papier bezkwasowy – to specjalistyczny – certyfikowany biały niskogramaturowy papier posiadający współczynnik pH 7 i niskie gramatury rzędu 17, 18, 20 g/m2 – w pełni ekologiczny,

PAPIER BEZKWASOWY


Papier bezkwasowy to specjalistyczny – certyfikowany biały niskogramaturowy papier posiadający współczynnik pH 7 i niskie gramatury rzędu 17, 18, 20 g/m2 – w pełni ekologiczny, bezchlorkowy, bezzapachowy, bezpyłowy, lekko transparentny (transparentność zależna jest od zastosowanej gramatury), przyjemnie szeleszczący, podatny na zginanie, elegancki i bezpieczny dla pakowanych w niego artykułów. Występuje zarówno w arkuszach jak i na rolce.

Został stworzony do pakowania, owijania, przekładania, dokumentów, dzieł sztuki, eksponatów, wykorzystywany przez muzea, galerie, archiwa do zabezpieczania delikatnych i drogocennych przedmiotów i wrażliwej dokumentacji.

Idealnie nadaje się także do pakowania oraz owijania ubrań, bielizny, koszul, garniturów, galanterii męskiej, konfekcji damskiej, eleganckiej bielizny, odzieży skórzanej, butów jak i separowania czy wypełniania delikatnych nosków obuwia czy przekładania obuwia w pudełkach firmowych, do wypychania wnętrz torebek, portfeli, kieszonek walizek czy toreb albo do pakowania kosmetyków i biżuterii. Pięknie eksponuje opakowane w niego towary, wzmacnia ich prezencję wizualną, solidnie zabezpieczając je jednocześnie podczas odległego i nawet długotrwałego transportu. Jest więc z powodzeniem wykorzystywany przez krawców, w szwalniach, w magazynach logistycznych i miejscach gdzie towar jest pakowany lub tam gdzie jest dzielony i przepakowywany.

Sprawdza się także jako idealny materiał dla grafików i architektów – bardzo dobrze nadaje się do rysowania i odrysowywania / kopiowania projektów, wzorów, rysunków.

Stosowanie pakowych materiałów bezkwasowych stanowi nowość w dziedzinie opakowań – gwarantują one podwyższone bezpieczeństwo pakowanych w nie  towarów (materiałów, skór, dzianin, ceramiki, metali, elementów z tworzyw  sztucznych, wyrobów o niejednorodnym składzie i barwie). Owijki bezkwasowe zapewniają  nie tylko elegancję, ale przede wszystkim nie pozwalają na jakiekolwiek  uszkodzenia czy reakcje z pakowanym/owijanym w nie towarem. Nie chłoną  zapachów i same są bezzapachowe, nie koloryzują, same nie absorbują barw, są  dyskretne oraz eleganckie i przyjemne w dotyku, bardzo komfortowe i elastyczne w  użyciu, zachowując jednocześnie dużą wytrzymałość. Są też neutralne i  nieinwazyjne w stosunku do zapakowanych w nie przedmiotów, nie rysują też  ich powierzchni tak jak często czynią to zwykłe papiery pakowe z grupy  pergaminów i Kraftów, przy czym są bardzo lekkie, co nie przysparza dodatkowych kosztów transportu.